İş sağlığı ve güvenliği programı olarak 2016-2017 eğitim-öğretim yılında etkinliklerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. İlk olarak iş sağlığı ve güvenliği programı öğrencilerinin kurduğu İş Güvenliği Kültür Elçileri Kulüp seçimlerimizi 12.10.2016 tarihinde yaptık. Ardından 14.10.2016 tarihinde Üniversitemiz tarafından bize sağlanan otobüslerle beraber KLK Enerji Üretim A.Ş Torul HES ve KLK Enerji Üretim A.Ş Kürtün HES işletmelerine teknik gezi düzenlendik.1. sınıf örgün eğitim alan İSG öğrencileri Torul HES ve 1. sınıf gece eğitim alan İSG öğrencileri ise Kürtün HES işletmelerine dağılımını sağlayarak gezimizi gerçekleştirdik.. 

Teknik gezilerimizi yapmadan birgün önce (13.10.2016) HES işletmelerine dair belgesel gösterim yaparak işletmeye gitmeden önce öğrencilerimizde iş güvenliği algısı oluşturmak ve gidilen yerlerde alınan önlemlere dair yorum yapabilme algılarını açık tutmak hedeflenmiştir. Yapılan teknik gezimiz sonunda öğrecilerimizden aldığımız geri dönüşler hedeflerimiz doğrultusunda gerçekleşmiştir. 

Teknik gezimiz sırasında bizlere yardımcı olan KLK Enerji Üretim A.Ş çalışanlarına, bizlerden desteğini esirgemeyen Üniversitemize ve GMYO Müdürlüğümüze katkılarından dolayı teşekkür ederiz.