Akıllı Kilimalı Duraklar

Türkiye’de az sayıda şehirde olan ve Gümüşhane Belediyesinin ödüllü projelerinden ‘Akıllı Klimalı Duraklar’ öğrencilerimiz tarafından kitapla donatıldı.

Gümüşhane Üniversitesi, Gümüşhane Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarım birinci sınıf öğrencisi Mustafa Ethem Altuntaş, sosyal sorumluluk projesi kapsamında akıllı klimalı duraklara vatandaşların otobüs ve dolmuş beklerken kaliteli zaman geçirmeleri için kitap bıraktı.


Gümüşhanede Geri Dönüşüm Kutusu

Gümüşhane üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Grafik tasarım bölümü 1. Sınıf öğrencisi Oğuzhan Yürümez,beraberinde sınıf arkadaşları ile birlikte, Gümüşhane merkezi ile üniversite çevresinde geri dönüşüm kutusu olmadığını fark ederek yeni bir farkındalığa imza attılar.

Kasım ayının ortalarında Gümüşhane'de geri dönüşüme hız verebilmek için vatandaşlardan imza toplamaya karar vererek hazırladıkları hazır dilekçe metnini imzaya sundular.

  22 Kasım Perşembe gününden 26 Kasım Salı gününe kadar 247 ayrı vatandaş ile görüşüp imzalarını alan, Yürümez ve arkadaşları Gümüşhane'nin geri dönüşüme önem veren bir şehir haline gelmesi için tüm arkadaşları ile seferber olduklarının altını çizdi.

Toparladıkları imzaları Gümüşhane belediyesi çevre kurulu  başkanı Bayram Karakoç a iletip gerekli olan çalışmanın yapılması temennisinde bulundular.


Gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleriyle önemli bir farkındalığa imza atan ve yerel medyada haberlere konu olan öğrencilerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.