Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezi’nde açılan ve 5 gün boyunca hem öğrencilerin hem de vatandaşların ziyaretine açık kalacak sergide Grafik Tasarım ve İç Mekan Tasarımı öğrencilerinin el emekleri ve ders çıktıları sergilendi.

          Fotoğraf çalışmalarından model ve maket çalışmalarına varıncaya kadar 100’den fazla eserin görücüye çıktığı serginin açılışına katılan Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Günay Çakır; “Üniversitemizin en köklü kuruluşu olan Gümüşhane Meslek Yüksekokulu’nun Tasarım bölümü öğrencilerinin yaptığı sergiye hoş geldiniz. Öğrencilerimizin dönem boyunca hem sınavları hem de uygulamaları için yaptıkları eserleri sergi haline getiriyoruz. Her yıl mezuniyetlerde bu sergiyi açıyoruz. 5 gün boyunca açık olacak bu güzel sergiye herkesi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

      Düzenlenen sergi hakkında değerlendirmelerde bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Üniversitemizde mezuniyetlerin yaklaşmasıyla beraber öğrencilerimizin bir yıl boyunca çalışıp el emeğiyle ortaya çıkardıkları eserleri Kongre ve Kültür Merkezimizde sergiledik. Çalışmanın ve öğrenmenin somut çıktısı olan bu sergideki materyaller öğrencilerimizin bölümlerinden mezun olduktan sonra çalışacakları alanlara ilişkin de ışık tutmaktadır. Birbirinden değerli ve özenli bir şekilde yapılan bu eserlerin ortaya çıkarılmasında emeği geçen tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Tabi her şey eğitimle başlar. Bu sebeple öğrencilerimizin eğitimlerinde yol gösterici rolü büyük olan başta Gümüşhane Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Selçuk Alemdağ olmak üzere Tasarım Bölümü Grafik Tasarımı ve İç Mekan Tasarımı Programı hocalarımızı kutluyorum. Gerçekten büyük emek ve çabanın sonunda ortaya çıkan eserlerin olduğunu görmek sevindirici. Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezi’nde açık olan sergimize tüm halkımızı ve öğrencilerimizi bekliyoruz” dedi.