Birlik Vakfı Gümüşhane Şubesi tarafından pandeminin ardından yüz yüze yapılan Bilgisayar Destekli Çizim (AutoCad) kurslarına ücretsiz olarak katılan kursiyerler katılım belgelerini aldı. 

         Vakfın Gümüşhane Belediyesi’nin 5’inci katında bulunan şubesinde gerçekleştirilen belge takdim törenine İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hasan Taş, Birlik Vakfı Gümüşhane Şube Başkanı Halil İbrahim Karahanoğlu, vakfın yönetim kurulu üyeleri ve kursiyerler katıldı. 

        Törende Bilgisayar Destekli Çizim kursuna katılan ve başarı gösteren 17 kursiyere katılım belgeleri verildi. 

            Vatandaşların taleplerine göre bu tür ücretsiz kursların verilmesini sağlayacaklarını dile getiren Birlik Vakfı Gümüşhane Şube Başkanı Halil İbrahim Karahanoğlu, “Birlik Vakfı olarak kamuoyunun ihtiyaçlarına göre kursumuzu açtık. Katılımcılar ücretsiz bir şekilde kurslarını aldılar ve bugün katılım belgelerini takdim ettik. Öğrencilerimiz çok memnun kaldıklarını dile getirdiler ve kursların devam etmesini istediler. Biz de Birlik Vakfı olarak talepler doğrultusunda vatandaşlarımızın isteklerini yerine getirmek için çalışmalarımızı yürüteceğiz. Bu noktada bize desteklerini esirgemeyen Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e, kursların verildiği bilgisayar laboratuvarlarını bize açan Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Selçuk Alemdar’a ve İl Milliği Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci ile Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Taş’a Birlik Vakfı yönetimi olarak teşekkür ediyoruz”